Держстивідор ІЗМ МТП збільшив вантажопереробку в півтора рази у січні-жовтні

ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт» (ІЗМ МТП) у січні-жовтні 2022 року збільшило вантажопереробку порівняно з аналогічним періодом минулого року на 1,659 млн тонн, або на 52,1% — до 4,843 млн тонн. Такі дані наводить Асоціація портів «Укрпорт».

Перевалка експортних вантажів збільшилася на 61,3% — до 4,084 млн тонн, імпортних — зросла в 5,4 разу, до 700,8 тис. тонн. У транзиті перевалка зменшилася в 4,9 разу — до 92,4 тис. тонн.

Найбільше зростання продемонструвала перевалка таких вантажів:

  • зернових — у 93,4 разу, до 1,027 млн тонн;
  • харчових та продуктів переробки зерна — у п’ять разів, до 643,7 тис. тонн;
  • олії — удвічі, до 140 тис. тонн.

Також підприємство обробляло нові для себе вантажі — 168 тис. тонн нафтопродуктів та 64 контейнери.

У зв’язку із російською військовою агресією відбулося блокування українських портів на Чорному морі і єдиним морським коридором з країнами Європи залишилися морські порти, розташовані на річці Дунай, тому певна частина вантажів, які раніше перевантажувались у портах Великої Одеси (зернові, олія, нафтопродукти, контейнери тощо), почали перевантажуватися у ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт», за рахунок чого відбулася заміна втраченого та залучення нових вантажопотоків.

За рахунок збільшення вантажопереробки чистий прибуток склав 380,9 млн грн, та у порівнянні з 2021 роком зріс у 18 разів. Відповідно зросли вдвічі середньомісячна заробітна плата одного працівника та майже в чотири рази виплати на користь держави.

З перших часів воєнної агресії Російської Федерації проти України діяльність підприємства зосереджена також на задоволенні потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, забезпечення функціонування національної економіки в умовах воєнного стану та життєдіяльності населення.

ДП «ІЗМ МТП» оперує причалами №№4-8, 12-14, 16-26 Ізмаїльського морського порту.

Держстивідор у 2021 році збільшив вантажообіг порівняно з 2020 роком на 28,5% — до 3,868 млн тонн.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

1Комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *