Депутати пропонують дозволити морякам виїздити з України у військовий час

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №7461 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо тимчасового виїзду за кордон українських моряків під час воєнного стану в Україні)».

Законопроектом пропонується доповнити статтю 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», якою передбачено виключення від призову на військову службу під час мобілізації окремим військовозобов’язаним, абзацом такого змісту: «моряки (капітан, інші особи командного складу, особи суднової команди), які мають діючі Свідоцтва фахівця, виданого відповідно до Кодексу торговельного мореплавства України, та діючі трудові договори (контракти)».

У пояснювальній записці до законопроекту нагадується, що в 2021 році Україна посіла шосте місце у світі за кількістю працюючих моряків (4,04%). Через заборону виїзду з України найближчим часом українські моряки можуть втратити позиції на міжнародному ринку. За оцінками експертів, українські моряки привозять до країни $3-4 млрд щорічно.

У зв’язку з санкціями проти російських портів, терміналів та суден експерти очікують значне зменшення кількості російських моряків, які працюють на іноземних судах. Звільнені місця доцільно зайняти українськими моряками, якщо вони матимуть можливість виїзду за кордон під час дії воєнного стану”, — наголошується у пояснювальній записці.

В Україні згідно Указу Президента України №64/2022 оголошено воєнний стан з 24 лютого 2022 року через російське військове вторгнення. У травні військовий стан продовжено до 23 серпня.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *