ДБР викрило на Одещині схему поборів із експортерів зернового коридору

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) викрили масштабну схему поборів посадовими особами Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Одеській області. Про це повідомила прес-служба ДБР.

Посадовці брали хабарі від суб’єктів господарської діяльності, які здійснюють експорт зернових культур через морські порти Одеської області так званим зерновим коридором. Всі, хто хотів безперешкодно та швидко отримати фітосанітарний сертифікат та інші дозвільні документи, мали заплатити визначену суму через посередників”, — ідеться у повідомленні.

Для приховування своїх протиправних дій посадовці визначили окремі комерційні підприємства, які під виглядом консультацій та фумігаційних послуг експортерам зернових культур виступали посередниками при отриманні неправомірної вигоди.

У межах досудового розслідування проводиться низка обшуків за місцем роботи і проживання фігурантів кримінального провадження. Уже вилучені гроші від незаконної діяльності, документальні матеріали, а також інші предмети та речі, які будуть служити доказами під час досудового розслідування.

Планується прийняття рішення щодо оголошення підозр посадовцям, причетним до оборудки у прийнятті пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.

ДБР викрило на Одещині схему поборів із експортерів зернового коридору
Фото: dbr.gov.ua

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *