Ціни на зерно у Чорноморському регіоні знизилися під дією слабкого попиту

Експортні котирування на пшеницю в Чорноморському регіоні знизилися слідом за світовими котируваннями, а також під тиском слабкого зовнішнього попиту та сильної конкуренції з боку пропозицій з Румунії та Болгарії, проте побоювання нестабільності в регіоні обмежують подальше зниження цін. Про це повідомляє сервіс Refinitiv Agriculture.

Ціни пропозицій щодо постачання російської пшениці з протеїном 12,5% у лютому знизилися до $330-335 за тонну FOB, що на $5 за тонну нижче, ніж попереднього тижня. Ціни пропозицій української пшениці з протеїном 11,5% втратили $6-7 за тонну та опустилися до $324-325 за тонну FOB для постачання у лютому. Для порівняння, ціни пропозицій щодо постачання пшениці з протеїном 11,5% з Болгарії або Румунії в лютому перебували на рівні $315-318 за тонну FOB”, — зазначається в огляді.

Експортні СРТ/DAP-порт ціни на українську продовольчу пшеницю знизилися майже на $7 за тонну — до $305-310 за тонну на постачання в січні-лютому, на фуражну пшеницю — на $10 за тонну, до $285-290 за тонну. Торгова активність на ринку пшениці була невисокою: пропозицій мало через стримування продажів аграріями.

Видавництво «Порти України» запрошує на урочисту церемонію нагородження переможців XV Національного Морського рейтингу України за підсумками 2021 року. Дата проведення — 25 березня 2022 року. Реєструйтеся!

Ослаблення рубля та зниження експортного мита підтримали CPT ціни на російську пшеницю у південних портах на рівні минулого тижня, незважаючи на зниження експортних цін FOB. Експортне мито на російську пшеницю з 19 січня знизилося на $0,7 — до $97,5 за тонну після безперервного зростання з вересня.

Пшеничні ф’ючерси на товарній біржі Чикаго з початку тижня підскочили на 6% після просідання до тримісячного мінімуму на тлі побоювань з приводу посилення напруженості між Росією та Україною. Гравці вважають, що будь-яке загострення конфлікту різко скоротить пропозицію зернових із Чорноморського регіону.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *