Ціна російської нафти впала нижче запропонованої Євросоюзом «стелі»

Російська флагманська нафта Urals знову втратила у ціні, нагадавши про виклики, з якими стикаються дипломати ЄС, що намагаються домовитися про встановлення цінової «стелі» для російського експорту. Про це пише Bloomberg.

За даними Argus Media, ціни на Urals у порту Приморськ на Балтійському морі наприкінці минулого тижня впали до $51,96 за барель. До аналогічного рівня подешевшала нафта і в порту Новоросійськ у Чорному морі.

Наприкінці минулого тижня дипломати ЄС обговорювали встановлення цінової «стелі» для російської нафти в діапазоні $65-70 за барель. Будь-який покупець, який би платив Москві більше, не зміг би використати європейські кораблі або європейське страхування для виконання доставки. Але викликом стало те, що деякі країни ЄС включно з Польщею пропонують значно нижчий граничний цінник, намагаючись покарати Кремль за війну проти України. Натомість Греція, яка належить до країн з найбільшою кількістю нафтових танкерів у світі, хотіла б, щоб «стеля» для Москви була вищою.

Перемовини поновилися у понеділок, 28 листопада, і триватимуть цього тижня.

Дипломатам потрібно досягти одностайності. Після цього ціну, про яку вони домовляться, повинні підтримати країни G7. Заборона європейського імпорту і доступу до загального страхування почне діяти з 5 грудня. Тож встановлення цінової «стелі» стає невідкладним питанням, щоб уникнути шоку з постачаннями.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *