Чорноморські порти працюють у штатному режимі — Васьков

Переважна більшість суден використовують альтернативний коридор за межами закритих Російською Федерацією (РФ) під приводом проведення військових навчань зон акваторії Чорного моря та дотримуються рекомендованої ізобати глибин 20 метрів для сполучення з українськими портами, які працюють в штатному режимі. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

В міністерстві поінформували, що наразі спеціальні судна ДУ «Держгідрографія» обстежили понад 50% морського коридору між західною межею району незаконних морських навчань РФ та південно-східним краєм Дністровської банки. Глибини підтверджено в межах 15-22 метра, а отже чинні рекомендації суднам щодо безпечного заходу до портів Одеської затоки лишаються чинними.

До кінця 14 лютого роботи будуть завершені, а вся інформація — негайно доведена до суден у прибережних попередженнях України (ПРИП). Також будуть оновлені навігаційні карти у встановленому порядку та опубліковано у повідомленнях мореплавцям України.

Ми продовжуємо робити все, щоб не допустити будь-яких перешкод для судноплавства та заходів до українських портів. Головне наше завдання — забезпечити безпеку проходу суден та не дати дестабілізувати ситуацію. Торговельні судна завчасно отримали рекомендації і прийняли їх, а отже чорноморські порти працюють у звичному режимі”, — зазначив заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков.

Читайте також: Возможные последствия блокирования Россией судоходства в акваториях Черного и Азовского морей. Что говорят эксперты

Минулого тижня РФ оголосила про перекриття для ракетних та артилерійських навчань районів Чорного та Азовського морів, включно з судноплавними коридорами, майже на тиждень, починаючи 13 лютого 2022 року. Згодом Міноборони РФ скасувало дію прибережного попередження (ПРИП) про перекриття частини акваторії Азовського моря і Керченської протоки, проте в дії залишаються плани перекриття великих районів Чорного моря, що містять всі традиційні морські торговельні шляхи: від Босфору до Одеси та від Одеси до Батумі.

Крім того, РФ видала нові прибережні попередження, якими під приводом військових навчань закрила для судноплавства додаткові ділянки акваторії Чорного моря навколо окупованого Криму з 11 лютого до 11 березня.

Через небезпеку плавання на підходах до морських портів Одеської затоки МІУ рекомендувало торговельним суднам використовувати морський коридор у районі Дністровської банки між західною межею району навчань РФ та південно-східним краєм Дністровської банки. Суднам, які прямують до портів Одеської затоки рекомендовано при плаванні дотримуватись ізобати глибин 20 метрів, яка вказана на чинних навігаційних картах.

Видавництво «Порти України» запрошує на урочисту церемонію нагородження переможців XV Національного Морського рейтингу України за підсумками 2021 року. Дата проведення — 25 березня 2022 року. Реєструйтеся!

У квітні 2021 року Міністерство оборони Росії під приводом військових навчань видало ПРИП, яким до кінця жовтня оголошувало район Чорного моря на вході до Керченської протоки закритим для проходу військових кораблів та інших державних суден. Заборона не поширювалася, однак, на флот торговельного судноплавства (балкери, танкери тощо). Завдяки втручанню міжнародної спільноти, це ПРИП було скасоване ще до набрання чинності.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *