Через Близький Схід пройшло 87 суден із краденим українським зерном — посол у Лівані

Через країни Близького Сходу пройшли 87 суден із вкраденим Росією на окупованих українських територіях зерном. Про це заявив посол України в Лівані Ігор Осташ, передає «Інтерфакс-Україна».

Працює злочинна система, яка постійно перевозить крадене зерно з України. Це може бути через Туреччину, це може бути безпосередньо до Сирії, це може бути в інші країни Близького Сходу. Але це така оборудка злочинна, в якій беруть участь, звичайно, росіяни, окупаційні війська Росії в Україні. Це сирійські, російські переважно судна, і не лише”, — розповів Осташ під час брифінгу у медіацентрі «Україна» у середу, 10 серпня.

Посол уточнив, що практично весь час ці судна, які завантажуються в Криму, відключають транспондери AIS, щоб стати «невидимими».

І це вже сигнал до того, що йде нелегальна робота, нелегальний бізнес, спроба щось приховати, уникнути відповідальності”, — наголосив він.

Осташ вважає, що такі події потребують розробки у межах Міжнародної морської організації правил реагування на крадіжки продовольства, щоб спробувати створити перепони для правопорушників.

За його словами, недопущення розвантаження в Лівані сирійського судна Laodecia, яке везло вкрадене Росією українське борошно та ячмінь, є великою перемогою для України. Постачання цієї партії сільгосппродукції замовили бізнес-структури, а не державні представники Лівану.

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, російські загарбники уже вивезли кілька сотень тисяч тонн зерна з тимчасово захоплених територій у Луганській, Донецькій, Херсонській та Запорізькій областях.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *