CES-тестування стане єдиним способом підтвердження кваліфікації моряків — МІУ

Проходження тестування для підтвердження кваліфікації моряків з 21 лютого 2022 року буде здійснюватися виключно за допомогою системи Crew Evaluation System 6.0 (CES). Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

Зазначається, що заявки на тест АСТ, отримані до 21 лютого 2022 року, будуть розглянуті в загальному порядку.

Перехід виключно на CES-тестування від початку був нашим ключовим пріоритетом. Однак, зважаючи на реакцію галузі, у листопаді 2021 року ми прийняли консенсусне рішення — впровадити тест CES, залишивши для моряків право обирати між ним та українським АСТ. На сьогодні можемо сміливо говорити про позитивну реакцію українських моряків на норвезький тест. Адже це прозорий інструмент, який повністю виключає будь-які корупційні можливості. На жаль, ми не можемо такого сказати про тест АСТ”, — зазначив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

За його словами, перехід на CES-тестування ще глибше інтегрує Україну в систему сучасних антикорупційних європейських практик.

В МІУ поінформували, що з моменту запуску до сьогодні CES-тестування було проведено 188 екзаменів, з яких 118 були складені моряками успішно.

Видавництво «Порти України» запрошує на урочисту церемонію нагородження переможців XV Національного Морського рейтингу України за підсумками 2021 року. Дата проведення — 25 березня 2022 року. Реєструйтеся!

Систему комп’ютерного тестування CES 6.0 розробила норвезька компанія Seagull Maritime AS. CES-тест є одним із найбільш розповсюджених у світі, використовується понад 25 років у більш ніж 350 світових компаніях. Система містить понад 6500 запитань зі множинним вибором варіантів відповіді та відповідає стандартам Міжнародної конвенції про підготовку й дипломування моряків та несення вахти 1978 року. Ліцензію на користування електронною системою тестування CES надано за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

З 1 лютого в сервісних центрах ДП «Моррічсервіс» впроваджено послугу пробного проходження CES-тесту. Вона дає можливість пройти тестування в аналогічних до справжнього іспиту умовах. Кількість проходжень тесту необмежена, результати формуються автоматично одразу після завершення. Станом на 11 лютого нею скористалося вже 24 моряки.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *