Британські літаки можуть стежити за безпекою експорту зерна з українських портів — міністр оборони

Британські розвідувальні літаки можуть допомогти гарантувати безпеку судноплавних маршрутів для доставки зерна з українських портів у випадку їх розблокування Росією. Про це заявив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес, повідомляє Sky News.

За його словами, у разі досягнення угоди з транспортування зерна з України морським шляхом Британія могла б надати свої літаки River Joint або P8 Poseidon для патрулювання районів Чорного моря. Водночас Лондон не посилатиме свій флот у Чорне море, оскільки Туреччина заблокувала прохід будь-яких військових кораблів через протоки Дарданелли і Босфор.

Туреччина досить добре справляється з розмінуванням. Ми знаємо розташування мінних полів. Тому це є цілком можливим. Але ми не будемо направляти в Чорне море кораблі, оскільки це означало б, що ми просимо Туреччину зняти блокаду на іноземні військові судна або судна флотів інших країн”, — зазначив Воллес.

За його словами, «турки якраз намагаються разом з ООН обговорити з росіянами деталі, як це зробити». Він підкреслив, що йдеться саме про вивезення українського зерна з України, а не «щоб дозволити російським кораблям вийти з Чорного моря з краденим зерном».

Також він зауважив, що навіть за повного розблокування роботи українських портів ідеться про вивезення близько 3 млн тонн на місяць.

[Україні] треба відвантажити 23 млн тонн. Тому потрібно ставити правильні очікування”, — наголосив Воллес.

Читайте також: Стратегічні зернові. Наслідки скорочення українського зернового експорту для України і світу

Минулого тижня делегація міністерства оборони Туреччини провела переговори в Москві щодо розблокування експорту українського зерна морським шляхом. Як повідомили в міністерстві оборони Туреччини, зустріч відбулася в «конструктивній і дуже позитивній атмосфері», а її учасники заявили про досягнення порозуміння щодо проведення чотиристоронніх переговорів за участі України та ООН.

Водночас у МЗС України цієї домовленості не підтвердили.

Туреччина робить активні спроби виступати посередником для припинення війни РФ проти України, а також у розв’язанні питання вивезення зерна та іншого продовольства з портів України в умовах широкомасштабної агресії РФ проти нашої держави.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що Україна готова створити необхідні умови для відновлення експорту з Одеського порту і шукає рішення разом з ООН і партнерами, щоб Росія не змогла цим скористатися для нападу. Українське зерно може бути доставлене на світові ринки завдяки механізму командного центру, що планується створити у Стамбулі. Так, під егідою ООН було підготовлено дорожню карту для розв’язання глобальної продовольчої кризи.

Україна вважається житницею світу, проте з огляду на російську загарбницьку війну українська аграрна економіка більше не може використовувати важливі морські порти для експорту.

ООН попередила, що закриття українських портів у Чорному морі може спровокувати глобальну продовольчу катастрофу, яка призведе до голоду, масової міграції та політичної нестабільності у світі. Через блокування українських морських портів Росією близько 20 млн тонн збіжжя залишаються заблокованими в Україні.

В умовах морської блокади Росії Україна налагодила два канали експорту зерна — через Польщу та Румунію, а також веде переговори з державами Балтії.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *