Болгарія тимчасово заборонила імпорт української агропродукції

Уряд Болгарії запровадив тимчасову заборону на імпорт продуктів харчування з України, за винятком транзитних. Про це заявив в.о. прем’єр-міністра країни Галаб, передає Radio Bulgaria.

Основна причина полягає в тому, що за останній рік, всупереч ідеї так званих коридорів солідарності, значні обсяги продовольства залишилися в країні та порушили основні виробничо-торговельні ланцюжки. Якщо ця тенденція збережеться і навіть посилиться, що цілком реально після запровадження аналогічних заборон з боку інших країн, можливі надзвичайно серйозні наслідки для болгарського бізнесу. Ми змушені прийняти цей національний захід, оскільки європейська влада все ще розглядає адекватний захід”, — зазначив Донев.

Як довго діятиме тимчасова заборона, болгарський чиновник не уточнив. Водночас він наголосив, що розраховує на те, що Брюссель «почує і зрозуміє» позицію Болгарії, Польщі, Угорщини та Словаччини.

Ми залишаємося солідарними з Україною, але банкрутство болгарських фермерів не сприятиме цій справі”, — підсумував Донев.

Минулого тижня п’ять країн — Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія і Болгарія — звернулися до Єврокомісії з проханням вжити захисних заходів для обмеження сільськогосподарського імпорту з України, оскільки великий потік збіжжя та продуктів харчування, що потрапляє на ринок ЄС з України, призвів до падіння цін на таку продукцію та завдав шкоди фермерським господарствам у країнах, що межують з Україною.

Згодом Польща, Угорщина та Словаччина повністю заборонили ввезення українських сільськогосподарських товарів на свою територію. В Єврокомісії заявили, що не підтримують такі одноосібні дії, оскільки питання щодо регулювання торгівлі належить до компетенції ЄС.

Раніше Євросоюз виділив €56 млн для підтримки фермерів у прикордонних з Україною державах ЄС, а напередодні речник Єврокомісії оголосила про розробку другого, більш масштабного пакета такої допомоги.

«Коридори солідарності» Євросоюзу були організовані на кордонах з Україною у відповідь на морську блокаду Росією українських чорноморських портів, через які до війни здійснювався експорт українського збіжжя на світовий ринок. Наслідком такої блокади стала загроза голоду у найбільш вразливих країнах світу. «Коридори солідарності» дозволили вивезти з України понад 25 млн тонн українського збіжжя суходолом, через автомобільні та залізничні шляхи, а також з використанням внутрішніх водних артерій.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *