Болгарія допоможе російським нафтопродуктам обходити ембарго ЄС

Тимчасовий уряд Болгарії та «Лукойл Нафтохім Болгарія» домовилися, що російська компанія може продовжувати свою діяльність та експорт нафтопродуктів до Європейського Союзу за умови сплати податків у повному обсязі у бюджет країни.

Як повідомляє «Європейська правда», домовленість була досягнута попри попередження Європейської комісії, що це буде порушенням санкційного режиму ЄС.

За словами віце-прем’єра з питань економічної політики Болгарії Христо Алексєєва, завдяки цій домовленості бюджет країни отримає додаткові €350 млн.

Та передусім угода вигідна для «Лукойла», оскільки де-факто зробить Болгарію базою для часткового уникнення європейського нафтового ембарго.

Єврокомісія вже заявила, що «Лукойл» не може експортувати з Болгарії нафтопродукти, вироблені з російської нафти, але тимчасовий уряд стверджує, що позиція Брюсселя була неправильно витлумачена болгарськими ЗМІ, заявило в жовтні Міністерство фінансів. Міністерство вказало на виняток, який звільняє від санкцій «нафтопродукти, вироблені в третій країні на основі російської сирої нафти і експортовані в іншу країну або третю країну», «оскільки вони були вироблені за межами Росії».

Іншими словами, бензин і дизельне паливо, вироблені з російської нафти за межами блоку, можуть потрапити на єдиний ринок. Однак уряд не запропонував деталей щодо того, як це правило застосовується до Болгарії як члена ЄС.

Тим часом тимчасовий уряд в Софії має намір скасувати указ попереднього уряду Кирила Петкова, який забороняє експорт палива, виробленого російським НПЗ в Болгарії після 5 грудня. Це дозволить російській компанії продовжити роботу в Болгарії в нинішньому режимі до граничного терміну 31 грудня 2024 року, коли закінчується термін дії спеціального відступу для Болгарії.

У червневому пакеті санкцій Євросоюз заборонив купівлю, імпорт або передачу російської сирої нафти з 5 грудня 2022 року та інших російських нафтопродуктів з 5 лютого 2023 року. Однак Болгарія отримала виняток «через специфічну географічну вразливість» і зможе продовжувати імпортувати сиру нафту і нафтопродукти морським транспортом до кінця 2024 року.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *