Біля узбережжя Туреччини знешкодили ще одну дрейфуючу міну

Ще одна дрейфуюча міна виявлена біля острова Кефкен поблизу турецького узбережжя в Чорному морі.

Виявлений біля Кефкена об’єкт був ідентифікований як міна нашим літаком морського патруля”, — сказано в офіційній заяві міноборони Туреччини.

У зв’язку з цим було ухвалено рішення про оточення акваторії для безперешкодної роботи саперів щодо ліквідації потенційно небезпечного об’єкта.

Згодом міноборони Туреччини повідомило, що міна, виявлена біля Кефкена, була безпечно знищена саперами SAS.

26 березня рух суден через протоку Босфор був призупинений після виявлення рибалками об’єкту, що зовні нагадує міну. Пізніше Міноборони Туреччини підтвердило, що об’єктом виявилася міна, яку успішно нейтралізували. 28 березня плавучі морські міни були виявлені і знешкоджені біля населеного пункту Ігнеада поблизу кордону Туреччини з Болгарією і біля узбережжя Румунії в районі міст Корбу та Неводарі.

19 березня морський порт Сочі направив судновласникам та капітанам суден на північному заході Чорного моря попередження про загрозу «підриву на мінах українських ВМС, які дрейфують у Чорному морі». РФ також поширила відповідний Coastal Warning в системі NAVAREA. З огляду на піратську поведінку російського флоту біля берегів України, немає сумнівів, що міни були встановлені саме військовими Росії. За інформацією фахівців, мінна небезпека спрямована на рекомендовані морські шляхи від Одеси до Босфору.

За інформацією Міністерства закордонних справ України, збройні сили РФ використовують у Чорному морі міни, що були захоплені у 2014 році під час військового вторгнення та тимчасової окупації Росією українського міста Севастополь. Відтак, Росія, використовуючи морські міни з захоплених у 2014 році військових складів, свідомо вдається до провокацій та дискредитації України перед міжнародними партнерами.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *