Біля берегів Болгарії знешкодили плавучу міну

Військово-морські сили Болгарії знешкодили помічену з цивільного судна морську міну біля узбережжя країни у Чорному морі, повідомляє «Європейська правда».

Повідомлення про плаваючу міну надійшло від торгового судна близько 15-ї години у четвер, 30 червня. Пристрій виявили за 27 морських миль від гирла річки Камчія, що впадає у Чорне море біля Варни.

На пошуки міни вирушив черговий гелікоптер, тральщик та допоміжні кораблі. Після 17-ї години її знайшли та близько 21-ї години – знешкодили шляхом керованого підриву.

Військові фахівці класифікували пристрій як якірну міну типу “ЯМ”, розміщену у бойовому положенні.

Наразі загрози безпеці мореплавства нема.

Біля берегів Болгарії знешкодили плавучу міну
Фото: navy.mod.bg

26 березня рух суден через протоку Босфор був призупинений після виявлення рибалками об’єкту, що зовні нагадує міну. Пізніше Міноборони Туреччини підтвердило, що об’єктом виявилася міна, яку успішно нейтралізували. 28 березня плавучі морські міни були виявлені і знешкоджені біля населеного пункту Ігнеада поблизу кордону Туреччини з Болгарією і біля узбережжя Румунії в районі міст Корбу та Неводарі. 5 квітня ще одну дрейфуючу міну знешкодили біля острова Кефкен поблизу турецького узбережжя в Чорному морі.

Також плавучі міни часто виявляють біля українського узбережжя.

За інформацією Міністерства закордонних справ України, збройні сили РФ використовують у Чорному морі міни, що були захоплені у 2014 році під час військового вторгнення та тимчасової окупації Росією українського міста Севастополь. Відтак, Росія, використовуючи морські міни з захоплених у 2014 році військових складів, свідомо вдається до провокацій та дискредитації України перед міжнародними партнерами.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *