Білорусь увійшла в дефолт за зовнішнім боргом слідом за Росією

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s заявило, що Білорусь допустила дефолт за зовнішніми борговими зобов’язаннями, здійснивши чергову виплату в національній валюті.

Виплата валютного боргу в білоруських рублях є дефолтом, — ідеться в повідомленні агентства.

У середу, 13 липня, минув пільговий період, протягом якого Білорусь повинна була виплатити $22,9 млн за десятирічними єврооблігаціями Belarus-27. Оскільки міністерство фінансів Білорусі провело платіж у національній валюті, власники зовнішнього боргу білоруських емітентів не змогли отримати виплати.

Мінфін переказав суму в білоруських рублях на спецрахунок у «Бєларусьбанку» і запропонував платіжному агенту самостійно забрати кошти з цього рахунку та розрахуватися з інвесторами. У свою чергу платіжний агент та реєстроутримувач Citigroup і Citibank 7 липня відмовилися бути агентами щодо євробондів Білорусі.

Інше рейтингове агентство, Fitch, минулого тижня знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) Білорусі в іноземній валюті до «C» з «CCC», оскільки платіж у нацвалюті «суперечить документації облігацій, яка не допускає розрахунків в альтернативних валютах». Агентство також попередило, що якщо платежі за єврооблігаціями Belarus-27 не будуть здійснені відповідно до початкових умов до 13 липня, то Fitch вважатиме це дефолтом і знизить РДЕ Білорусі до «RD» (обмежений дефолт), а рейтинг цього випуску єврооблігацій — до «D».

Наразі в обігу перебувають п’ять випусків білоруських євробондів на загальну суму $3,25 млрд. Востаннє Білорусь виходила на ринок єврооблігацій у червні 2020 року, коли розмістила п’ятирічні євробонди на $500 млн під 6,125% і десятирічні на $750 млн під 6,375%. Організаторами розміщення стали Citi, Societe Generale, Raiffeisen Bank та «Ренесанс Капітал». У структурі інвесторської бази понад 50% припадало на резидентів США.

У червні міжнародне рейтингове агентство Moody’s підтвердило, що Росія увійшла в дефолт за зовнішнім боргом через нездатність робити процентні платежі, спричинену західними санкціями після її вторгнення в Україну.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *