Білорусь хоче збудувати власний порт в Росії

Білорусь має намір незабаром збудувати на території Росії порт, через який здійснювати експорт власних товарів, у першу чергу калійних добрив «Білоруськалію». Про це заявив прем’єр-міністр Білорусі Роман Головченко, передає «Укрінформ».

Зазначається, що порт буде розміщено на північному заході Росії.

Його будуть використовувати для транспортування різноманітних вантажів, в тому числі мінеральних добрив, деревини, металопрокату та контейнерів”, — сказав Головченко.

За його словами, портова інфраструктура повинна запрацювати вже цього року.

Наразі Білорусь співпрацює із дев’ятьма російськими портами на різних морях. Зокрема, у лютому 2021 року було підписано міжурядову угоду про перевалку білоруських нафтопродуктів через морські порти РФ, яка діятиме три роки з наступним автоматичним продовженням. Також Білорусь хоче збудувати флот, який розмістить на території Росії.

У липні естонська Торговельно-сільськогосподарська палата запропонувала націоналізувати білоруські добрива, що застрягли в портах, і використовувати їх за призначенням в естонському сільському господарстві.

Транзит добрив «Білоруськалію» — приблизно по 11 млн тонн на рік — від кордону з Білоруссю до Клайпедського порту здійснювався більше десяти років, він був припинений 1 лютого 2022 року на виконання санкцій США проти «Білоруськалію», що набули чинності 9 грудня минулого року, через військову агресію Росії проти України, зокрема з території Білорусі.

У червні ЄС ввів персональні санкції щодо «Білоруськалію» та компанії-трейдера «Білоруська калійна компанія».

Калійні добрива є однією із найбільших статей експорту Білорусі. 2020 року країна експортувала добрив на $2,4 млрд.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *