«Аскет-Шиппінг» відмовився від претензій до екс-директора держстивідора БМТП

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області ухвалив рішення закрити кримінальне провадження щодо колишнього директора ДП «Бердянський морський торговельний порт» Миколи Ільїна, якого звинувачували у буцімто незаконному перешкоджанні діяльності приватного портового оператора з метою отримання неправомірної вигоди.

Остаточна перемога у кримінальному процесі, який тривав понад 5 років. Сьогодні на засіданні суду «потерпілий» — ТОВ «Аскет Шиппінг» — відмовився від звинувачення і з урахуванням попередньої відмови прокуратури підтримувати кримінальне звинувачення проти мене поставив остаточну крапку в судовому процесі №310/4035/17″, — написав Ільїн у Facebook.

Колишній керівник ДП «БМТП» повідомив також про намір звернутися до суду щодо відшкодування моральної та матеріальної шкоди, спричиненої незаконним кримінальним переслідуванням, та щодо притягнення до відповідальності винних у замовленні, організації та виконанні цієї кримінальної справи.

Понад 5 років десятки слідчих поліції, прокурорів, на чолі з колишнім прокурором Запорізької обласної прокуратури Романовим В.П. на повному серйозі звинувачували мене у скоєнні «важкого корупційного злочину» — у діях із захисту інтересів ДП «Бердянський морський торговельний порт», директором якого я був. Їм навіть вдалося якимось чином «переконати» досвідченого суддю, колишнього голову Бердянського міського суду Мороку С.М., підписати обвинувальний вирок. Упевнений, що таке могло статися лише за умови впевненості всіх перелічених осіб у своїй повній безкарності у скоєних ними злочинних діяннях. Знаю, що так не повинно бути, винні повинні бути покарані, інакше немає гарантії, що таке не повториться з кожним із нас. Над цим я працюватиму найближчим часом”, — наголосив він.

Видавництво «Порти України» запрошує на урочисту церемонію нагородження переможців XV Національного Морського рейтингу України за підсумками 2021 року. Дата проведення — 25 березня 2022 року. Реєструйтеся!

У червні 2021 року Бердянський міський суд розпочав повторний розгляд кримінальної справи стосовно Миколи Ільїна про нібито протиправні дії в період роботи директором ДП «БМТП».

У грудні 2020 року Дніпровський апеляційний суд визнав незаконним вирок, ухвалений суддею Бердянського міського суду про визнання Миколи Ільїна винним у протиправних діях.

У 2017 році співробітники Головного управління Національної поліції та Управління захисту економіки звинуватили Миколу Ільїна в тому, що він, діючи всупереч інтересам служби, завдав державі збитків на суму понад 1,37 млн грн. У період з 4 по 8 січня 2017 року керівник держпідприємства нібито дав підлеглим вказівку блокувати бетонними плитами усі під’їзди до причалу №2 та своїми діями зірвав виконання умов договору з портовим оператором ТОВ «Аскет-Шиппінг». Прокуратура звинуватила Ільїна у зловживанні службовим становищем з метою отримання неправомірної вигоди (санкцією ч.2 ст. 364 КК передбачалося позбавлення волі до 8 років). У ході слухань прокуратура визнала, що доказів завдання шкоди, однієї з нібито постраждалих сторін, недостатньо. Тому від попереднього звинувачення прокуратура відмовилася, перекваліфікувала справу та звинуватила Ільїна у скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч.1 ст. 279 КК (Блокування транспортних комунікацій шляхом влаштування перешкод).

У березні 2018 року Міністерство інфраструктури звільнило директора ДП «Бердянський морський торговельний порт» Миколу Ільїна та призначило керівником його заступника Олександра Трощенкова, з жовтня 2020 року обов’язки директора ДП «БМТП» виконував Микола Таранов. У листопаді 2021 року Міністерство інфраструктури підписало п’ятирічний контракт з новим директором ДП «БМТП» Ольгою Самініною.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *