Антверпен і Зебрюгге злилися в один порт

Муніципалітети Антверпена і Зебрюгге (Бельгія) підписали угоду акціонерів об’єднаної портової компанії про злиття портів, які тепер працюватимуть під спільною назвою Port of Antwerp-Bruges. Про це повідомила прес-служба об’єднаного порту.

Сьогодні порт Антверпен-Брюгге ділиться конкретним проявом своїх амбіцій — стати світовим портом, який поєднує економіку, людей і клімат — з рештою світу. Порт сфокусує свою стратегію на перевалці контейнерних, навалочних, хімічних та ro-ro вантажів і зможе обробляти 147 млн тонн експортних вантажів на рік”, — йдеться у заяві об’єднаного порту.

Порт визначив три стратегічні пріоритети подальшого розвитку — стійке зростання, лідерство в галузі енергетики та перехід до цифрових технологій. Стратегічні інвестиції будуть спрямовані на додаткові контейнерні потужності порту Антверпен, а також нові шлюзи в порту Зебрюгге.

Об’єднаний порт створить близько 74 тис. прямих та 90 тис. пов’язаних з ним робочих місць. Сукупна додана вартість, яку створює порт, становитиме €21 млрд, це складає 4,5% ВВП Бельгії.

Очільником об’єднаного порту призначено генерального директора порту Антверпен Жака Вандермейрена.

Злиття двох найбільших портів Бельгії було запропоновано понад десять років тому, угоду підписали у лютому 2021 року.

Об’єднаний порт стане найбільшим ро-ро портом Європи і може перевершити Роттердам за тоннажем перевалки контейнерів: у 2020 році контейнерний тоннаж двох портів склав 157 млн тонн проти 151 млн тонн у Роттердамі. Частка порту у європейському газовому транзиті перевищить 15%.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *