Антигуа і Барбуда продасть на аукціоні супер яхту підсанкційного російського олігарха

Уряд острівної держави Антигуа і Барбуда, що в Карибському басейні, має намір виставити на аукціон супер яхту Alfa Nero, якщо до 31 березня ніхто не пред’явить на неї права власності. Про це повідомляє Bloomberg.

Яхта Alfa Nero, вартість якої оцінюється у $81 млн, з лютого 2022 року пришвартована в одній з марин в Антигуа і Барбуди. Влада країни повідомила, що виставить її на торги, якщо не з’явиться власник судна.

Alfa Nero, імовірно, належить російському промисловому магнату Андрію Гур’єву, який перебуває під міжнародними санкціями. Адвокати олігарха стверджують, що судно належить не йому. За словами представника Гур’єва, той не володіє яхтою, а «просто використовує час від часу судно за комерційним чартером з 2014 року».

Керівник порту Фалмут, де перебуває яхта, Дарвін Телемак розповів виданню, що марина понад рік оплачувала величезні рахунки за електроенергію, паливо, а також харчування екіпажу з п’яти осіб. Рахунок за обслуговування яхти вже перевищив 500 тис. доларів. До того ж, покинуте судно може створити перешкоди для руху в найжвавішій гавані країни.

Наша індустрія яхтингу є нашим найбільшим морським джерелом прибутку, навіть більшим, ніж круїзний бізнес. І ми повинні зробити все можливе, щоб захистити це і не дозволити судну стати тягарем для нашої країни”, — наголосив Телемак.

Покинута російським олігархом 80-метрова яхта Alfa Nero має шість кают для розміщення 12 гостей та 14 кают для 28 членів екіпажу, 12-метровий басейн, джакузі, спа-салон, салон краси і вертолітний майданчик. Яхту збудувала корабельня Oceanco Yachts у 2007 році.

Власник російської компанії-виробника добрив «ФосАгро» Андрій Гурьєв потрапив під санкції уряду Великої Британії у квітні 2022 року, після початку масштабного російського військового вторгнення до України.

За даними Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США, Гурьєв придбав яхту Alfa Nero у 2014 році за $120 млн. Яхту використовувала родина олігарха, включаючи його сина та невістку.

США та Європа переслідують супер яхти, вілли та інші активи російських олігархів через їхні зв’язки з Путіним. Уже більше десяти суден загальною вартістю понад $2,25 млрд були заарештовані США, країнами Євросоюзу та добровільними союзниками, такими як Фіджі.

США сформували робочу групу KleptoCapture для переслідування активів російських олігархів. У Європі уряди Німеччини, Італії, Іспанії та інших країн конфіскували розкішні яхти, найдорожчою серед яких стала Dilbar вартістю $750 млн російського мільярдера Алішера Усманова.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *