Зерновий коридор: дію угоди продовжили до березня

Дію Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море під егідою ООН продовжено ще на 120 днів — до середини березня 2023 року. Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Це рішення було ухвалено щойно у Стамбулі. Гарантами виконання Ініціативи залишилися Організація Об‘єднаних Націй та Туреччина”, — написав Кубраков у Facebook.

Міністр нагадав, що український агроекспорт залишається дієвим інструментом протидії світовій продовольчій кризі. З першого серпня, початку роботи зернової Ініціативи і по сьогоднішній день Україна відправила з портів Великої Одеси понад 11 млн тонн агропродукції до 38 країн світу.

Це значний обсяг, але недостатній. Світовий ринок не має можливості замінити українську агропродукцію в найближчий перспективі. Разом з тим можливо збільшити обсяги нашого продовольства для світу”, — наголосив Кубраков.

За його словами, українська сторона офіційно звернулася до партнерів по Ініціативі з пропозицією продовжити ініціативу мінімум на 1 рік та долучити до неї порт Миколаїв. Внесено також пропозиції щодо вирішення наявних проблем із забезпечення ефективної роботи Спільного Координаційного Центру в Стамбулі.

Наприкінці липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Угоди діятимуть протягом трьох місяців із можливістю продовження.

Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня. Перше судно під завантаження зайшло до порту Чорноморськ 7 серпня і залишило порт 13 серпня.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

5Комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *