Майже всі судна під прапором Гамбії відсторонені від експлуатації

Майже весь міжнародний торговий флот під прапором Гамбії відсторонено від експлуатації: одні судна перебувають під арештом, іншим заборонено захід до європейських портів, повідомляє Port News.

За даними Lloyd’s List, передумовою виникнення цієї ситуації стала низка затримань органами державного портового контролю (PSC) у Середземному морі.

Є тільки один виняток — суховантажне судно NS Union, яке 26 липня зайшло до албанського Дурреса після візитів до російських портів. Решту нещодавно зареєстрованих під прапором Гамбії суден затримали інспектори PSC на підставі численних недоліків. Зокрема, лише протягом липня таких теплоходів було п’ять і всі належали одному й тому самому албанському оператору — New Shipping.

Раніше судна під прапором Гамбії не потрапляли у поле зору PSC, оскільки до цього року країна не реєструвала під своїм прапором задіяні у міжнародних перевезеннях теплоходи. За винятком кількох рибальських суден і буксирів, що належать державній компанії, одного земснаряду і двох невеликих пасажирських поромів, прапор Гамбії взагалі не фігурував як судновий регістр. Однак у грудні 2021 року керівництво Морської адміністрації, що діє від імені уряду, почало вивчати діяльність з реєстрації суден.

Першим став під прапор Гамбії стало 38-річне вантажне судно NS Thunder, яке до цього ходило під прапором Молдови і якому було заборонено заходити в будь-який порт країн Паризького меморандуму про взаєморозуміння через неодноразові порушення. Протягом наступних кількох місяців Гамбія зареєструвала ще шість старих теплоходів, що належать до New Shipping.

Після третього затримання судна протягом тижня керуючий директор New Shipping Крістос Калівопулос повідомив, що інспектори PSC виявили на теплоходах проблему, пов’язану із сертифікацією LRIT — системи розпізнавання суден та стеження за ними на дальній відстані. 17 липня він заявив, що її вдалося оперативно розв’язвти всередині компанії, і сподівається, що більше труднощів не виникне. Однак до 19 липня ще два судна New Shipping — NS Titan та NS Sprinter — затримали в італійських портах. Станом на 26 липня жоден із затриманих теплоходів не був допущений до плавання.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *