Китай припинив інвестиції у Росію за проектом «Один пояс — один шлях» у першому півріччі

Інвестиції Китаю в Росію в межах глобального інфраструктурного проєкту «Один пояс — один шлях» у першому півріччі 2022 року впали до нуля, пише Financial Times.

Згідно зі звітом центру Green Finance & Development Center при Фудансьому університеті (Шанхай), Китай не інвестував у Росію уперше від часу запуску програми у 2013 році.

На думку директора центру Крістофа Недопіла Вана, загроза західних санкцій могла стримати Китай від інвестування в РФ, проте це може бути тимчасовим явищем. Водночас він зауважив, що китайські закупівлі російських енергоносіїв зросли, незважаючи на розв’язану РФ війну.

Зазначається, що сповільнюючи інвестиції в Росію, Китай поглибив взаємодію з Близьким Сходом. Зокрема, у першому півріччі КНР уклала угоди в Саудівській Аравії на $5,5 млрд у галузі енергетики та будівництва.

«Один пояс, один шлях» — глобальна стратегія розвитку інфраструктури, прийнята урядом КНР у 2013 році для інвестування майже у 70 країн та міжнародних організацій. В рамках ініціативи Китай виступає за покращення існуючих та створення нових торгових шляхів, транспортних та економічних коридорів, які зв’яжуть країни Європи, Африки та Центральної Азії,

Росія була одним із головних бенефіціарів китайської ініціативи «Один пояс, один шлях». У 2021 році Росія та Китай підписали угоди за цією ініціативою на суму близько $2 млрд.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *