Євросоюз закрив лазівки для російських суден у портах

Країни Європейського Союзу погодили сьомий пакет обмежувальних заходів проти Росії у відповідь на її вторгнення в Україну. Про це повідомила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, передає «Європейська правда».

«Держави-члени погодилися на наші посилені та продовжені санкції ЄС проти Кремля. Я вітаю це. Це посилає сильний сигнал Москві: ми підтримуватимемо високий тиск стільки, скільки буде потрібно», — наголосила фон дер Ляйєн.

Згідно з комюніке Ради ЄС, санкції передбачають заборону на купівлю, імпорт, прямий чи опосередкований трансфер золота з РФ, у тому числі через треті країни. Заборона поширилася у тому числі на ювелірні вироби, хоча спершу вважалося, що обмеження будуть частковими.

Розширено перелік товарів подвійного призначення, які можуть використовуватися для військово-промислового комплексу і на які поширюються експортні обмеження.

Сьомий пакет розширює також чинну заборону на доступ російських суден до портів та шлюзів, щоб закрити певні лазівки для обходу попередніх санкцій.

Розширюються обмеження на прийом депозитів — під них підпадають депозити фізичних та юридичних осіб з третіх країн, у яких контрольний пакет акції належить громадянам або резидентам РФ. Прийом депозитів для незабороненої транскордонної торгівлі потребуватиме попереднього погодження відповідних національних органів.

Рада ЄС також повідомила про роз’яснення та коригування окремих чинних санкцій у сферах, що стосуються продовольчої та енергетичної безпеки, безпеки авіаперевезень та доступу до правосуддя. Зокрема, заборона на взаємодію з державними підприємствами буде послаблена у сфері перевезень сільськогосподарських продуктів та постачання нафти до третіх країн.

ЄС прагне уникати будь-яких заходів, які можуть призвести до погіршення продовольчої безпеки в усьому світі”, — пояснили в Раді ЄС.

У комюніке окремо наголошують, що жоден із санкційних заходів не зачіпає торгівлю сільськогосподарською продукцією та добривами між Росією і третіми країнами, і ЄС не заважає третім країнам купувати продукцію медичного призначення у РФ.

Також розширено перелік осіб, щодо яких застосовуються персональні санкції, перелік нових прізвищ і назв компаній мають оприлюднити згодом. На додачу, ЄС посилює вимоги до звітування, перекладаючи вимогу декларування активів на самих підсанкційних осіб.

Євросоюз вже ухвалив шість пакетів економічних та персональних санкцій проти Росії і Білорусі у зв’язку з російським військовим вторгненням до України. Основною складовою шостого пакета санкцій стала заборона на імпорт російської нафти морем. Ембарго набере чинності через шість місяців для нафти та через вісім місяців для нафтопродуктів.

Українська сторона хотіла б, щоб Європейський Союз включив у сьомий пакет санкцій проти РФ тотальне ембарго на російські енергоносії.

У березні Євросоюз включив Російський морський регістр судноплавства до списку санкцій і ввів обмеження на експорт навігаційних та морських радіокомунікаційних технологій.

1 березня депутати Європарламенту схвалили резолюцію, в якій закликали країни-члени ЄС посилити санкційний тиск на Росію та Білорусь, зокрема, рекомендували закрити всі порти Європейського Союзу для суден, що прямують з Росії або до Росії та суден, що зареєстровані в Росії або належать російським власникам.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *