Євросоюз затвердив поступове ембарго на морський імпорт російської нафти

Рада Європейського Союзу затвердила шостий пакет економічних та персональних санкцій проти Росії і Білорусі у зв’язку з російським військовим вторгненням до України. Про це йдеться у заяві Ради ЄС.

Основною складовою шостого пакета санкцій стала заборона на імпорт російської нафти морем. Ембарго набере чинності через шість місяців для нафти та через вісім місяців для нафтопродуктів.

Тимчасовий виняток зробили для тих країн, які не мають виходу до моря й імпортують російську нафту через південну гілку трубопроводу «Дружба» (Угорщина, Словаччина, Чехія), а також для Болгарії та Хорватії. Ці країни отримали відтермінування на ембарго і зможуть продовжувати імпорт нафти та вакуумного газойля (нафтова фракція) морем довше, ніж решта членів ЄС.

ЄС також поширює діючу заборону на надання спеціалізованих послуг фінансових повідомлень (SWIFT) на найбільший російський банк Сбербанк, Кредитний банк Москви та Російський сільськогосподарський банк, а також на Білоруський банк розвитку та реконструкції.

Також ЄС призупиняє мовлення в блоці ще трьох російських державних телеканалів: «Россия РТР/РТР Планета», «Россия 24» і «ТВ Центр International». Ці структури використовувалися російським урядом як інструменти для маніпулювання інформацією та поширення дезінформації про вторгнення в Україну, включаючи пропаганду, з метою дестабілізації сусідніх з Росією країн, ЄС та його держав-членів.

Крім того, ЄС розширив список осіб та організацій, на яких поширюються обмеження на експорт товарів і технологій подвійного використання. Такі доповнення до списку включають як російські, так і білоруські організації. Крім того, ЄС розширить перелік товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному розвитку сектору оборони та безпеки Росії. Він включатиме 80 хімічних речовин, які можуть бути використані для виробництва хімічної зброї.

Крім того, Рада ЄС вирішила накласти санкції на додаткових фізичних та юридичних осіб: винних у звірствах російських військ у Бучі та Маріуполі, осіб, які підтримують війну, провідних бізнесменів та членів сімей олігархів та кремлівських чиновників, а також на оборонні і фінансові організації.

Завдяки сьогоднішньому пакету ми посилюємо обмеження на здатність Кремля фінансувати війну шляхом введення подальших економічних санкцій. Ми забороняємо імпорт російської нафти в ЄС, і тим самим скорочуємо величезне джерело доходу для Росії. Ми відключаємо більше ключових російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT. Ми також накладаємо санкції на винних у звірствах, які сталися в Бучі та Маріуполі, і забороняємо більше поширювачів дезінформації, які активно сприяють пропаганді війни президента Путіна”, — наголосив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Відповідні нормативно-правові акти найближчим часом будуть опубліковані в Офіційному журналі.

Раніше повідомлялося про намір Євросоюзу у рамках шостого пакету санкцій проти Росії включити до заходів заборону страхування танкерів, які перевозять російську нафту, проте у фінальному комюніке цього пункту нема.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

5Комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *