Євросоюз включить нафту до шостого пакету санкцій проти РФ

Країни Євросоюзу працюють над шостим пакетом антиросійських санкцій, який включатиме «нафтову опцію». Про це заявив міністр закордонних справ Литви Габрієлюс Ландсбергіс, повідомляє BlackSea News.

Єврокомісія абсолютно ясно заявила, що ми розпочинаємо роботу над шостим пакетом санкцій із нафтовими опціями. Це означає, що ми вже розпочали роботу з досягнення консенсусу”, — сказав Ландсбергіс.

До Європи надходить половина всієї російської нафти та нафтопродуктів. Це 2,2 млн барелів на день сирої нафти та ще 1,2 млн барелів на день нафтопродуктів.

Понад половину (53%) російського експорту у 2021 році забезпечили саме енергоресурси. Оскільки Європа є основним споживачем російських енергоресурсів, її відмова повинна стати серйозним ударом по країні-агресору.

США, союзники й партнери з перших днів вторгнення Росії в Україну запровадили жорсткі санкції та експортні обмеження для російської економіки.

Минулого тижня обидві палати Конгресу США ухвалили закон, який забороняє імпорт Штатами російської нафти, газу та вугілля, а також позбавляє РФ статусу найбільшого сприяння.

Своєю чергою Євросоюз минулого тижня запровадив п’ятий пакет санкцій проти Росії за збройну агресію проти України. Він включає ембарго на імпорт російського вугілля і ряд інших обмежень. Крім того, запроваджено санкції проти компаній, продукція яких відіграла роль у вторгненні в Україну, ключових олігархів та бізнесменів, кремлівських чиновників, пропагандистів, а також членів сімей підсанкційних осіб.

5 березня Євросоюз запровадив четвертий пакет санкцій щодо Росії, які включають обмеження проти великих компаній оборонного комплексу РФ, а також нафтогазових компаній, однак дозволяють купувати нафту та газ за «великої необхідності».

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *