Євросоюз ще на рік продовжив санкції проти Росії за окупацію Криму

Рада Європейського Союзу продовжила ще на один рік — до 23 червня 2023 року — санкції проти Росії, які були запроваджені у 2014 році у відповідь на російську анексію Автономної Республіки Крим і міста Севастополь. Про це повідомила прес-служба Ради ЄС.

Чинні до сьогодні санкції були вперше введені в червні 2014 року. Вони передбачають заборону на ввезення продукції до Євросоюзу із Криму, інфраструктурні та фінансові інвестиції на півострові. Європейським круїзним суднам заборонено заходити в порти півострова, крім екстрених випадків.

Також забороняється експорт товарів і технологій для транспортного, телекомунікаційного, енергетичного сектору Криму, в тому числі для розвідки та видобування нафти, газу та інших мінеральних ресурсів.

Рішення продовжити санкції підтверджує незмінність позиції Євросоюзу щодо Криму.

Європейський Союз не визнає і продовжує засуджувати незаконну анексію Кримського півострова як серйозне порушення міжнародного права. Євросоюз залишається непохитним у своїй відданості суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах”, — наголошує Рада ЄС.

Санкції Євросоюзу до 24 лютого 2022 року складалися з трьох пакетів. Крім кримського, були ще індивідуальні санкції проти громадян РФ і України, яких Європа вважає відповідальними за підрив територіальної цілісності України, а також пакет секторальних санкцій. Після відкритого російського вторгнення Росії до України у лютому 2022 року ЄС запровадив ще шість пакетів санкцій і готує сьомий.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *