Євросоюз профінансує будівництво першого у світі автомобілевоза з жорсткими вітрилами

Норвезько-шведська судноплавна компанія Wallenius Wilhelmsen отримала €9 млн за програмою Євросоюзу Horizon Europe на будівництво першого у світі судна-автомобілевоза (PCTC), обладнаного системою жорстких вітрил, повідомляє The Maritime Executive.

Проект планується реалізувати упродовж п’яти років.

Грант за програмою Horizon Europe, яка орієнтована на технологічні розробки та інновації, також поділять 11 партнерів Wallenius Wilhelmsen за проектом. Це компанії, які спроектували судно, розробили саму вітрильну систему і в майбутньому візьмуться за навчання екіпажу.

Майбутнє судно отримало назву Orcelle Wind. Його довжина становитиме 220 метрів, місткість — понад 7 тис. легкових автомобілів.

Концепція парусної установки розроблена Wallenius Marine. Очікується, що за рахунок її застосування скорочення викидів із судна становитиме до 90%.

Перші випробування вітрильної установки Wallenius Wilhelmsen планує провести у 2024 році на одному зі своїх автомобілевозів.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *