Євросоюз підписав «транспортний безвіз» для України

Україна та Європейський Союз у середу, 29 червня, підписали угоду про лібералізацію вантажних перевезень автотранспортом (так званий транспортний безвіз). Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

У французькому Ліоні Україна та Європейський Союз підписали Угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом. Вона скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень в держави ЄС та дозволяє уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску”, — вказала прес-служба.

Передбачаються також заходи зі спрощення визнання водійських документів.

Віднині Україна та ЄС звільняють власників посвідчень водіїв, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія”, — повідомили в МІУ.

Термін угоди становить 1 рік з можливістю пролонгації. На постійній основі вона запрацює після завершення усіх ратифікаційних процедур, а тимчасово набрала чинності уже з 29 червня.

В умовах повномасштабної війни та блокування українських портів, обсяг експорту автомобільним транспортом і, як наслідок, потреба у дозволах на міжнародні перевезення між Україною та Євросоюзом за деякими напрямами зросли у кілька разів. У перший місяць повномасштабного вторгнення МІУ домовилося про тимчасове скасування дозволів на вантажні автоперевезення з 12 країнами ЄС (Австрія, Угорщина, Італія, Латвія, Естонія, Болгарія, Німеччина, Данія, Литва, Румунія, Греція та Словаччина).

З моменту підписання угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС у 2016 році товарообіг з країнами Євросоюзу зріс майже вдвічі, а кількість вантажоперевезень автотранспортом — на 42%. Водночас кількість дозволів на міжнародні перевезення до окремих країн ЄС скорочувалася. Щороку це призводило до великих втрат як українських перевізників, так і економіки країни загалом.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *