Євросоюз на рік звільнив усі товари з України від імпортних мит. Рішення набуло чинності

Європейський Союз офіційно скасував на один рік усі мита і збори з українського експорту, що спрямовується на європейський ринок, аби допомогти відновленню українського бізнесу, який постраждав унаслідок російської агресії. Про це заявила речниця Єврокомісії з питань сільського господарства й торгівлі Міріам Гарсія Феррер, передає «Укрінформ».

Регуляторні правила, що тимчасово призупиняють усі збори з імпорту, що надходить до ЄС з України, були оприлюднені сьогодні в Офіційному журналі ЄС. Вони набудуть чинності завтра, 4 червня, та будуть діяти до 5 червня 2023 року”, — зауважила речниця Єврокомісії на брифінгу у Брюсселі в п’ятницю, 3 червня.

Вона наголосила, що Єврокомісія вітає швидке ухвалення цих заходів Європарламентом і Радою ЄС.

Це безпрецедентний крок, спрямований на розвиток економіки України, яка була значно ослаблена внаслідок російської агресії. Він допоможе подолати важку ситуацію, в якій опинились українські виробники та експортери після російського військового вторгнення”, — наголосила Феррер.

Президент Володимир Зеленський висловив вдячність Європейському Союзу та його керівництву за рішення про скасування мит і зборів на імпорт з України, а також за впровадження шостого пакету санкцій проти Росії. За його словами, скасування на рік тарифів і квот на імпорт з України підтримає українських виробників, зокрема аграріїв, і допоможе відновленню економіки.

Євросоюз — найбільший торговельний партнер України, на якого припадає близько 40% товарообігу нашої країни. У свою чергу, Україна є 15-м найбільшим торговельним партнером ЄС. Україна експортує до Європейського Союзу, в першу чергу, чорні метали, руди, електромашини, олію та зерно. Лібералізація торгівлі допоможе українським експортерам посилити позиції в цих та інших товарних нішах.

До угоди про вільну торгівлю з ЄС, яка набула чинності з 1 січня 2016 року, увійшли не всі товари з України, а частина української продукції підлягає суворому квотуванню.

Наприкінці квітня Європейська комісія оголосила про намір скасувати мита і квоти на експорт з України. Європейський парламент підтримав це рішення 19 травня, а 24 травня воно було ухвалене Радою ЄС.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

1Комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *