Європарламент підтримав скасування імпортних мит для України на рік

Європейський парламент схвалив скасування на один рік ввізного мита Європейського Союзу на увесь український експорт для підтримки економіки нашої країни. Як повідомляється на сайті Європарламенту, таку ініціативу на засіданні у четвер, 19 травня, підтримали 515 євродепутатів.

Європарламент повністю скасував ввізні мита на промислову продукцію з України, ввізні мита на фрукти та овочі, а також антидемпінгові мита та захисні заходи щодо імпорту сталі терміном на один рік.

Більшість обмежень і квот, що діяли в межах угоди про Асоціацію зони вільної торгівлі, стосувалися перш за все сільськогосподарської продукції та харчових продуктів. Раніше квота використання по меду вичерпувалася за два тижні, по м’ясу птиці, томатній пасті, яблучному соку, зернових олійних — за декілька місяців. За молочною продукцією квота була набагато менша, ніж наші виробничі можливості”, — зазначив перший заступник голови Міністерства аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

За його словами, призупинення мита — це дуже суттєвий сигнал для активного нарощування експорту перш за все продукції з доданою вартістю, що зробить українську продукцію більш конкурентоспроможною, адже деякі мита збільшували ціну продукції на 50% або навіть удвічі.

Однозначно це історичний шанс для українського сільського господарства. Тож ми очікуємо на постійне зростання експорту вітчизняної агропродукції до ЄС”, — наголосив Висоцький.

Рішення про скасування ввізного мита для української продукції повинно набути чинності наступного дня після публікації в Офіційному журналі ЄС.

Євросоюз є найважливішим торговельним партнером України, на нього припадає понад 40% її загальної торгівлі товарами у 2021 році. У свою чергу, Україна була 15-м за величиною торговельним партнером ЄС, що становить близько 1,2% загальної торгівлі ЄС.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *