ЄС збирається дозволити послуги щодо постачання російського вугілля до третіх країн

Група країн Євросоюзу виступила проти нових вказівок Європейської комісії (ЄК), які, на їхню думку, послаблюють санкції та можуть дозволити транспортувати ключові російські товари, такі як вугілля, по всьому світу. Про це повідомляє Bloomberg.

Деякі члени ЄС, зокрема Польща та країни Балтії, розкритикували оновлені вказівки ЄК під час зустрічей європейських міністрів, повідомляють поінформовані джерела агентства. Ці країни попросили ЄК призупинити публікацію документа до вирішення проблеми. 

У нових вказівках Єврокомісії вказано, що передача певних товарів, у тому числі вугілля та пов’язаних продуктів, «має бути дозволена для боротьби з продовольчою та енергетичною безпекою в усьому світі». Раніше ЄК заявила, що санкції забороняють операторам ЄС переміщати вугілля та надавати послуги, зокрема фінансування та страхування, щодо всіх постачань російського вугілля.

Вказівки Єврокомісії виявилися несподіваними та не узгодженими з державами-членами ЄС, заявило МЗС Латвії. Міністерство підтвердило, що низка країн порушила це питання на зустрічі міністрів закордонних справ і попросила переглянути вказівки, зокрема щодо товарів, які не пов’язані з продовольчою безпекою. 

Уряд Латвії працюватиме з Єврокомісією щодо усунення проблем, але якщо рішення не буде знайдено, Рига шукатиме юридично обґрунтоване регіональне рішення у правових межах держав-членів ЄС.

ЄС повністю відданий уникненню того, щоб його санкції надмірно вплинули на торгівлю критично важливими товарами для третіх країн по всьому світу», — заявив речник ЄК Даніель Феррі.

При цьому чиновник додав, що роз’яснення стосується сільськогосподарських товарів, включаючи хімікати, які використовуються для добрив, енергетичних товарів та специфічних товарів першої необхідності.

Фінансування або надання фінансової підтримки, такої як страхування або перестрахування, операторами ЄС для транспортування до третіх країн продуктів, згаданих у нашій інструкції, також дозволено», — сказав Феррі.

Як зазначає агентство, вугілля та супутні товари були виділені в інструкції ЄК.

Єврокомісія повідомила державам-членам під час зустрічі, що роз’яснення були спрямовані на уникнення будь-якого негативного впливу на продовольчу та енергетичну безпеку третіх країн по всьому світі та передусім стосувалися добрив, повідомили джерела агентства.

Раніше ЄС погодився не вводити санкцій щодо продуктів харчування та основних сільськогосподарських товарів і неодноразово підтверджував своє зобов’язання протистояти російській пропаганді, яка неправдиво звинувачує обмежувальні заходи у зростанні цін на продукти харчування.

Жодна з санкцій, ухвалених ЄС у зв’язку з агресивною війною Росії в Україні, не спрямована на торгівлю сільськогосподарськими та харчовими продуктами, включаючи пшеницю та добрива, між третіми країнами та Росією», — вказав Феррі. 

При цьому, за його словами, повна заборона на імпорт вугілля в ЄС залишається в силі.

Проте вказана група країн заявила, що вони були спантеличені пропозиціями, і зазначила, що новий текст містить посилання на деревину, деякі продукти цементу та вугілля. Дипломати попросили ЄК більш детально пояснити запропонований крок, побоюючись, що він може вийти за рамки попередніх зобов’язань щодо продовольчої безпеки та фактично пом’якшити санкції щодо цих російських товарів. 

Наприкінці серпня судно, кероване компанією з Греції, доправило партію вугілля з російського чорноморського порту Тамань до Туреччини попри набуття чинності вугільного ембарго ЄС.

Заборона ЄС на імпорт російського вугілля та деяких інших товарів набула чинності 10 серпня. Перед цією датою Єврокомісія роз’яснила, що санкції забороняють компаніям ЄК надавати супутні послуги щодо постачань вугілля російського походження до третіх країн.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі «Порти України». Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *