ЄС закриває порти російським суднам та операторам. Крім тих, що перевозять енергоносії та зерно

Євросоюз повідомив про п’ятий пакет санкції проти РФ у відповідь на звірства у Бучі, до якого увійшло вугільне ембарго проти агресора та заборона транзакцій з чотирма чільними російськими банками. Про це інформує “Економічна правда”.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підкреслила, що після оприлюднення інформації про звірства росіян у Бучі, блок повинен посилити санкції проти РФ у вигляді п’ятого пакета обмежувальних заходів.

Попри заклики, ЄС так і не спромоглася ані на відключення більшої частини російських банків від SWIFT, ані на нафтогазове ембарго проти країни-агресора.

П’ятий пакет санкцій складається з шести частин.

  1. Забороняється імпорт російського вугілля, який коштуватиме Росії €4 млрд.
  2. Забороняються транзакції з чотирма найбільшими російськими банками, серед яких буде ВТБ банк. Разом вони становлять 23% російського ринку.
  3. Вводиться заборона російським суднам та операторам заходити у порти країн блоку. Але тут є перелік винятків – агропродукція та харчові товари, гуманітарні та енергетичні вантажі. Країни блоку також забороняють роботу російських та білоруських дорожніх операторів, що, за словами фон дер Ляєн, позбавить російську промисловість ключових товарів.
  4. Розширюється заборона експорту до РФ вартістю €10 млрд щороку. До переліку потрапили такі елементи як квантові комп’ютери, високотехнологічні напівпровідники, транспортні складові тощо.
  5. ЄС відмовляється від імпорту з РФ низки товарів та сировини на кшталт деревини, насіння, морепродуктів та алкоголю. Це коштуватиме агресору ще €5,5 млрд.
  6. Остання частина санкційного пакета забороняє російським компаніям брати участь у європейських публічних закупівлях та позбавляє російські державні установи фінансової підтримки з боку ЄС.

Фон дер Ляєн зауважила, що блок також запровадить додаткові індивідуальні санкції проти РФ.

Хоча ЄС так і не спромігся повністю відрізати Росію від основного джерела прибутку, енергоносіїв, блок обговорює додаткові санкції на нафтовий імпорт з РФ, повідомила голова ЄК.

П’ятий пакет санкцій ЄС проти Росії, деталі якого оголосили 5 березня, мають розглянути та схвалити у найближчі два дні.

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *