«Єдине вікно» для електронного обміну даними стане обов’язковим у всіх портах світу

У всіх портах світу з 1 січня 2024 року єдине вікно для електронного обміну даними стане обов’язковим.

Як повідомляє Seafarers Journal, відповідні поправки до Конвенції про полегшення міжнародного морського судноплавства 1965 року (FAL) були схвалені на 46-й сесії Комітету зі спрощення формальностей Міжнародної морської організації (IМО).

Згідно з нововведенням, ці зміни зобов’яжуть державні органи:

  • впровадити, підтримувати та використовувати системи єдиного вікна для електронного обміну інформацією, необхідною для оформлення приходу, стоянки та відходу суден у портах
  • координувати електронну передачу даних, щоб забезпечити одноразове подання/надання даних та їх максимальне повторне використання.

Крім того, на сесії комітет схвалив збірник рекомендацій щодо верифікації, перевірки достовірності та забезпечення конфіденційності інформації, що передається, та оновлені рекомендації щодо створення єдиного вікна.

Також країни-члени IМО запросили взяти участь у тестуванні нового модуля Глобальної інтегрованої системи інформації про судноплавство (GISIS). Він призначений для обміну найкращими практиками та моніторингу ходу впровадження єдиного вікна з боку Секретаріату ІМО.

Просування вашої компанії на найбільш читаному галузевому ресурсі — ports.ua і в журналі “Порти України”. Стати партнером тут!

Репосты:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *